Agencja interaktywna – hackujemy widoczność strony!

agencja it

Bezpieczeństwo Twojej strony internetowej

W dzisiejszych czasach firmowe serwisy internetowe, podobnie jak aplikacje mobilne, sklepy e-commerce czy blogi, przechowują niezliczone ilości danych. Nie trzeba być specjalistą z zakresu cyberbezpieczeństwa, by określić, co może się stać, gdy informacje te dostaną się w nieodpowiednie ręce. Straty finansowe oraz wizerunkowe każdej marki mogą być wówczas ogromne. Właśnie dlatego, tworząc projekt strony internetowej, a następnie realizując go w praktyce, koniecznie należy zadbać o niezbędne środki bezpieczeństwa. Czym powinna charakteryzować się bezpieczna strona www?

bezpieczne strony internetowe

Jak zadbać o bezpieczeństwo witryny?

Im więcej danych przechowywanych jest na firmowej domenie, tym trudniejsza może okazać się ich skuteczna ochrona. W zależności od funkcji danego portalu lub aplikacji, ich użytkownicy mogą przekazywać administratorom, takie informacje jak m.in.:

Wszystkie powyższe dane, podobnie jak sama architektura serwisu internetowego, mogą stać się łakomym kąskiem dla oszustów, a udany atak może – oprócz wycieku ważnych informacji – spowodować nawet całkowite zniszczenie tworzonej latami reputacji marki. Właśnie dlatego realizację swojego projektu powinieneś powierzyć ekspertom, którzy odpowiednio zadbają o jego bezpieczeństwo.

dane teleadresowe (e-mail, numer telefonu, adres zamieszkania), 

dane osobowe (PESEL, nr dowodu osobistego), 

informacje wrażliwe (np. dotyczące przebytych chorób, wykształcenia itp.), 

numer konta bankowego, karty kredytowej oraz wiele innych, istotnych informacji. 
Dostęp do systemu

Pierwszym z niezbędnych środków, o które warto dbać na etapie tworzenia strony internetowej, jest ograniczenie dostępu. Prace na serwerze lub bazie danych nie powinny być wykonywane z poziomu konta administratora lub roota. Przechwycenie danych logowania daje nieuprawnionej osobie dostęp do pełnej funkcjonalności systemu.


Wdrożenie certyfikatu SSL

Certyfikat bezpieczeństwa to jeden z podstawowych elementów, o który należy zadbać, realizując projekt strony internetowej. Protokół SSL pozwala szyfrować dane, chroniąc w ten sposób informacje wprowadzane do systemu przez administratorów oraz użytkowników. Ten stosunkowo niewielki wydatek może nie tylko skutecznie ochronić Twoich klientów przed wyciekiem danych, ale także pozytywnie wpływa na widoczność stron w organicznych wynikach wyszukiwania.Wykonywanie kopii zapasowej

Równie ważne jest regularne tworzenie oraz odpowiednie przechowywanie backupu danych. W momencie ataku kopia zapasowa pozwala przywrócić funkcjonowanie serwisu na podstawie danych, które zostały zapisane wcześniej. Ze względów bezpieczeństwa nigdy nie powinna ona być umieszczana na tym samym dysku co oprogramowanie strony www.

bezpieczne strony www

Tworzenie strony internetowej – zaufaj profesjonalistom!

To oczywiście nie wszystkie aspekty, jakie należy uwzględnić podczas skomplikowanego procesu, jakim jest tworzenie projektu strony internetowej. Jeśli masz wątpliwości, czy informacje o Twoich użytkownikach lub klientach są odpowiednio zabezpieczone, zleć nam wykonanie audytu, na którego podstawie wdrożymy dla Twojej witryny optymalne rozwiązania w kwestii ochrony danych!

Źródło: https://www.grupa-tense.pl/blog/bezpieczenstwo-twojej-strony-internetowej/
https://www.grupa-tense.pl/blog/blad-404-co-to-jest-i-jak-sobie-z-nim-poradzic/

agencja interaktywna it